Всесвітній тиждень імунізації проводиться щорічно в останній тиждень квітня.

Метою проведення Всесвітнього тижня імунізації є сприяння активному застосуванню вакцин для захисту людей від важких хвороб.

Головні цілі Тижня імунізації:

  • Привернення уваги громадськості до ролі вакцинації в процесі збереження здоров’я нації.
  • Розроблення практичного плану дій щодо охоплення імунізацією переважної більшості населення України.
  • Інформування батьків про важливість та доступність вакцинації.
  • Міністерством охорони здоров’я України запроваджено нову міжнародну методику розрахунку потреби вакцин, розроблену спільно Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ). Таке рішення було ухвалено 21 лютого 2018 року Кабінетом міністрів України.

Перехід на міжнародну систему дозволить автоматизувати збір потреби у вакцинах з регіонів та зробити розрахунки потреби більш точними. Це дозволить підвищити ефективність використання бюджетних коштів, які щороку виділяються на закупівлю вакцин та максимально забезпечити українців необхідними вакцинами. У 2017 році на закупівлю вакцин було виділено 397 млн. грн.. Всього Україна закуповує вакцини для профілактики 10 хвороб.

Нова методика розрахунків передбачає створення 25% -го буферного запасу вакцин. Резервні обсяги зможуть забезпечити безперебійний процес імунізації населення, що вкрай важливо, особливо зараз, коли спостерігається підвищення довіри батьків до вакцин і зріст рівня імунізації населення.

Відповідно до нової методики збору потреби у вакцинах буде враховуватись загальна чисельність населення, приріст населення, кількість новонароджених та інші показники. Методика дозволяє вирахувати потребу і для планових щеплень і для посиленої імунізації.

Запровадження нових стандартів гарантують, що кожна дитина зможе отримати життєво важливу вакцинацію, включаючи тих, хто пропустив щеплення за календарем профілактичних щеплень в попередні роки.

Також нова система забезпечить більш ефективне використання вакцин. Зокрема, відтепер можна буде використовувати залишки вакцин для окремо визначених груп ризику дорослого населення – медиків. вчителів, котрі найчастіше контактують з інфекціями.